Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Nietrzeźwy, bez uprawnień i do tego poszukiwany

2019-09-02 18:32:31 (ost. akt: 2019-09-03 08:59:30)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Pijany 37 – latek, a do tego bez uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i poszukiwany przez szczycieński sąd został zatrzymany podczas kontroli drogowej w miejscowości Pasym. Kierujący poruszał się drogą, gdzie obowiązywał zakaz wjazdu. Teraz będzie się tłumaczył przed sądem.

Wczoraj, tj. 2 września przed godziną 20.00 w miejscowości Piduń, gmina Jedwabno szczycieńscy policjanci podjęli czynności wobec kierującego hondą, który wjechał w drogę, gdzie obowiązywał zakaz wjazdu.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Oprócz tego podczas kontroli okazało się, że 37-letni mieszkaniec gminy Jedwabno nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz że był poszukiwany przez szczycieńską prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu w związku z popełnieniem przestępstwa z art. 178a§1 k.k. tj. prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Policja przypomina
Prowadzenie pojazdu wymaga od kierującego odpowiedniej sprawności psychofizycznej oraz sprawności psychomotorycznej. U kierującego, będącego pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może dojść do zaburzenia wyżej wymienionych sprawności, a to w konsekwencji zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania zdarzenia drogowego.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sergej #2842382 | 196.240.*.* 1 sty 2020 10:16

  Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. bus #2787297 | 79.189.*.* 6 wrz 2019 17:52

  to gdzie go wreszcie zatrzymali w pasymiu czy w piduniu

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages