Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

„Kręci mnie bezpieczeństwo…”

2018-08-22 11:35:44 (ost. akt: 2018-08-22 11:35:43)

Autor zdjęcia: Arch. KPP w Szczytnie

Jedwabno\\\ Mimo, że wakacje zbliżają się ku końcowi i rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, to dzieci i dorośli z terenu gminy Jedwabno spotkali się aby nauczyć się zasad prawidłowego zachowania nad wodą oraz udzielania pierwszej pomocy.

Wiedzy o bezpieczeństwie nigdy dość. Z tego założenia wychodzą szczycieńscy policjanci, którzy nie słabną w staraniach aby jak najwięcej osób edukować z zakresu prawidłowych zachowań w różnych obszarach życia codziennego.
Wczoraj, wychodząc naprzeciw lokalnym oczekiwaniom, szczycieńscy policjanci spotkali się z mieszkańcami miejscowości Kot i Lipniki na terenie gminy Jedwabno.
Pan Marcin Zapadka animator sportu na terenie gminy Jedwabno i jednocześnie nauczyciel wychowania fizycznego w miejscowym zespole szkół, zaprosił st. sierż. Agatę Mendelewską policjantkę zajmującą się profilaktyką społeczną oraz asp. Krzysztofa Kowalskiego policjanta dzielnicowego, do wspólnego przeprowadzenia zajęć z dziećmi i dorosłymi mieszkańcami tychże miejscowości.
Spotkania w miejscowościach Kot i Lipniki odbyły się w ramach dwumiesięcznej akcji „Wakacje w gminie Jedwabno” i doskonale wpisują się w policyjne działania „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą.”
I to właśnie o wymogach formalnych związanych z przepisami „wodnymi” a także o prawidłowych zachowaniach w wodzie i nad wodą mówiła st. sierż. Agata Mendelewska, policyjna wodniczka i sternik łodzi policyjnej. Dzieci poznały techniki utrzymania się na wodzie z wykorzystaniem kamizelki typu kapok oraz bojki ratowniczej. Wspólnie omówiono reguły właściwego wypoczynku w okolicy akwenów wodnych.
Pan Marcin Zapadka, wykorzystując specjalistyczne fantomy omówił i przećwiczył z uczestnikami spotkań, algorytm udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W każdym omawianym przypadku kładł szczególny nacisk na aspekt właściwego zareagowania na stan poszkodowanego z dużym naciskiem na bezpieczeństwo osoby udzielającej pomocy. Przypomniano również o konieczności klarownego powiadomienia służb o miejscu i rodzaju zdarzenia.

Każde dziecko biorące udział w zajęciach otrzymało elementy potrzebne do wypoczynku nad wodą oraz podręczny zestaw do udzielania pierwszej pomocy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages