Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Absolwenci Szkoły Podstawowej w Kocie spotkali się po latach

2018-08-11 11:12:28 (ost. akt: 2018-08-11 11:15:05)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

Niecodzienna uroczystość miała miejsce niedawno w miejscowości Kot. Na Zlot Absolwentów Szkoły przybyło około 25 absolwentów oraz liczna grupa turystów i mieszkańców.

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”... Nauka w szkole to nie tylko okres, z którym kojarzą się godziny spędzone nad książkami. Jak się okazuje bywają chwile, które wspominamy później przez wiele lat, nieraz z łezką w oku. Prawie wszyscy przeżywali trudne momenty, większość jednak na myśl o dawnej szkole przywołuje w myślach wspaniale spędzony czas, przyjaciół, nauczycieli…Tak tez było podczas Zlotu Absolwentów Szkoły w Kocie.

Jeszcze przed imprezą w świetlicy wiejskiej pani Brygida Mack-Komaiszko jedna z Absolwentek, zaprezentowała swoje rękodzieło artystyczne. Co ciekawe prace p. Brygidy można było zlicytować podczas aukcji w dalszej części imprezy. Animator sportu p. Marcin Zapadka przygotował pokaz pierwszej pomocy, a sami Organizatorzy porwali publiczność do tańca w konkursie „Taniec pod gwiazdami”. Miłym akcentem imprezy był pokaz multimedialny przygotowany ze zbiorów prywatnych p. Bernarda Mack przedstawiający Kot i jego okolice zarówno przed II wojną światową, jak i po. Znalazły się tam szkice rozmieszczenia sal w tamtejszej szkole, a także zdjęcia, na których mogli znaleźć się sami mieszkańcy Kota. Zabawę taneczną do późnych godzin nocnych poprowadził Dj Technix ze Szczytna.

Spotkanie po latach było znakomitą okazją do wspomnień, a także odświeżenia starych i nawiązania nowych kontaktów, czasem wzruszeń, ale i wspaniałej zabawy.

- Kiedy wracamy do wspomnień ze szkolnych lat, musimy przypomnieć sobie też szkolną miłość - wspominają absolwenci. - To były uczucia młodzieńcze – randki, pocałunki. Często w szkole spotykaliśmy pierwszą miłość. Przeminęła z chwilą zakończenia szkoły. Drogi nasze rozeszły się. Co zostało z tych wspomnień? Siwe włosy, szkolna legitymacja, szkolna czapka. Naprawdę trudno uwierzyć, że dziś jesteśmy razem w takim gronie i powracamy do szkolnych wspomnień i przeżyć, których przez te lata mieliśmy dużo. Lecz nie martwmy się upływem czasu. To, co zostało ze wspomnień szkolnych zostaje w naszych sercach - zapewniają.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages