Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Przeżyli ze sobą ponad pół wieku

2017-10-29 15:00:00 (ost. akt: 2017-10-28 22:37:03)

Autor zdjęcia: Arch. UG Jedwabno

Niecodzienna uroczystość miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie. 50 lat małżeńskiego pożycia to okazja do wielkiego świętowania. Taką okrągłą rocznicę obchodziły 2 pary z terenu gminy, a trzy małżeństwa przysięgały "na dobre i złe" 60-lat temu.

Złote i diamentowe gody to niezwykłe święto, obchodzone w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Aby na nie zasłużyć trzeba wytrwać w jednym związku, w małżeństwie 50 lat, a więc przeszło 18 tysięcy nocy i dni. Wspólne pół wieku to wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych ludzi, którzy instytucję małżeństwa postrzegają dziś inaczej. Teraz wielu boi się odpowiedzialności za drugiego człowieka. Młodzi niechętnie zawierają związki małżeńskie i zakładają rodziny. Przykład życia tych par pozwala zburzyć wszystkie obawy. Są oni dowodem tego, że wbrew wszelkim przeciwnościom losu, przysięgi małżeńskiej można dochować, że idąc przez życie we dwoje, wiernie dzieli się każdy sukces i radości, ale też każdy smutek i niepowodzenie.
Czy trudno być ze sobą tak długo? 50, a nawet 60 lat... Jubilaci z gminy Jedwabno zgodnie twierdzą, że bardzo łatwo. Trzeba mieć tylko na to dobrą receptę.
— Trzeba czasem iść na kompromisy i być dla drugiego przyjacielem. I zawsze w małżeństwie darzyć się szacunkiem i miłością. Bez tego małżeństwo nie przetrwa trudnych chwil. I najważniejsze, by umieć sobie wybaczać — radzą małżonkowie.
Jubilaci swoim postępowaniem zasłużyli na szacunek całej społeczności. Są wzorcem, autorytetem i drogowskazem jak tworzyć szczęśliwą i trwałą rodzinę.
W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wójt Gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak udekorował dostojnych jubilatów za 50-lecie małżeństwa Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie udekorował jubilatów medalami i wręczył im legitymacje. Natomiast Z-ca Kierownika USC, podkreśliła że wszystkie pary są wspaniałym wzorem mądrego życia i doskonałym przykładem do naśladowania dla młodych pokoleń. Słowa uznania pod adresem jubilatów skierowała również Przewodnicząca Rady Gminy Jedwabno, dziękując za chlubne przeżycie tak pięknej i długiej drogi razem. Małżeństwa otrzymały również pamiątkowe dyplomy, kwiaty i prezenty od gminy, która jest dumna, że ma takich mieszkańców.
Przy słodkim poczęstunku wspólnie odśpiewano „Sto lat”. Miłym akcentem była część artystyczna, przygotowana specjalnie na tę uroczystość przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie.

Jubileusz 60-lecia małżeństwa obchodzili:
Leokadia i Czesław Dąbkowscy z Lipnik (którzy nie mogli pojawić się na uroczystości),
Krystyna i Tadeusz Gnoza z Szuci,
Jadwiga i Tadeusz Zęgota z Burdąga.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili:
Krystyna i Edmund Kowalczyk z Jedwabna,
Czesława i Paul Pokrzywniccy z Małszewa.

Redakcja Naszego Mazura Życzy dostojnym Jubilatom rodzinnej bliskości i miłości, wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia oraz dużo zdrowia!


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages