Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

X Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Czarny Piec 2017”

2017-07-16 14:27:21 (ost. akt: 2017-07-16 14:28:37)

Autor zdjęcia: Arch. UG Jedwabno

Tradycyjnie, jak co roku, Gmina Jedwabno w miesiącu lipcu gości uczestników Międzynarodowych Spotkań Artystycznych „Czarny Piec 2017”. W wydarzeniu wzięło udział pięćdziesięciu artystów z czternastu krajów.

Uroczyste otwarcie Pleneru miało miejsce 11 lipca w Czarnym Piecu. Przez ponad tydzień twórcy malować będą urokliwe tereny Czarnego Pieca, Jedwabna oraz okolicznych gmin (Świętajno, Pasym, Rozogi). Tradycyjnie zadaniem artystów będzie pokazanie w różnych technikach piękna Ziemi Mazurskiej, jej architektury i sztuki.
Wystawa robocza podsumowująca tegoroczny Plener odbędzie się w Czarnym Piecu w dniu 20 lipca 2017 r. o godz. 18:00, a dwa dni później wystawa zawita do Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie.
Jubileuszowy Plener Malarski jest szczególny z uwagi na to, iż prace powstałe w czasie pobytu artystów w Czarnym Piecu licytowane będą w czasie wydarzeń kulturalnych, poprzez media, jak również w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Środki uzyskane z licytacji zostaną przekazane dzieciom potrzebujących pomocy z biednych rodzin lub przewlekle chorych z terenu Warmii i Mazur.
Patronat honorowy nad tegoroczną X edycją Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Czarny Piec 2017” objął Jerzy Buzek – Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages