Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

XXV Dni Jedwabna za nami!

2017-07-14 09:21:52 (ost. akt: 2017-07-14 09:48:15)

Autor zdjęcia: Arch. UG Jedwabno

W miniony weekend, 7-9 lipca odbyły się dwudzieste piąte już „DNI JEDWABNA”. Impreza została rozpocęta piątkową Mszą Świętą w Kościele p.w. Św. Józefa i Matki Boskiej Częstochowskiej, odprawianej przez Proboszcza Parafii ks.prał. Romana Lompa w intencji wszystkich mieszkańców Gminy Jedwabno. Integralną częścią mszy św. był występ Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego „Pro Musica Antiqua” pod dyrekcją Leszka Szarzyńskiego .

Główną część koncertu poprzedziło wystąpienie Sławomira Ambroziaka Wójta Gminy Jedwabno, w którym podziękował on ks. Romanowi za dotychczasową pracę i współpracę na niwie kultury w Gminie Jedwabno oraz przedstawił ideę organizowanych od wielu lat Letnich Koncertów realizowanych przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich przy współpracy z Zespołem „Pro Musica Antiqua”. Po koncercie, organizatorzy zaprosili zgromadzonych do GOK na „lekkostrawny koktail „starego kabaretu Długi” z aktorami popularnego serialu „Ranczo” czyli występ Kabaretu „KaŁaMaSz”.
Sobotnie Dni Jedwabna to przede wszystkim duża porcja muzyki, której towarzyszyły tańce uczestników koncertów zespołów występujących na głównej scenie ulokowanej na Stadionie Sportowym w Jedwabnie. Jako pierwszy wystąpił Zespół „All the Rest” z Szuci przedstawiając solidnie przygotowany program coverów światowych i polskich zespołów rockowych. Potem wystąpił Zespół „Be Free" i „Summer Night”. Publiczność jednak czekała z niecierpliwością na gwiazdę tegorocznych „Dni Jedwabna” czyli zespołu „B-QLL”. Zespół swoimi piosenkami porwał do tańca wszystkich zgromadzonych. Do późnych godzin nocnych mali i duzi bawili się przy muzyce DJ Dami.
W czasie trwania koncertów, dzieci po animacjach szczudlarzy mogły korzystać ze stoisk i wesołego miasteczka ulokowanego na płycie stadionu. Atrakcji nie brakowało.W niedzielę odbyły się, drugie z kolei , zawody w pływaniu długodystansowym „Open Water Narty” o Puchar Wójta Gminy Jedwabno na dystansie 3 kilometrów stylem dowolnym. Do rywalizacji przystąpiło około trzydziestu osób, którzy przybyli na plażę wiejską w Nartach nie tylko z różnych stron Polski , ale i również z Kaliningradu. Jako pierwszy przybył na metę wyścigu Bartłomiej Kubkowski reprezentujący MTP Kormoran Olsztyn osiągając czas 34 minut 51 sekund. Drugą osobą, która przekroczyła linię mety była Justyna Burska z AZS UWM Olsztyn z czasem 41 min. 30 sek. Wszyscy uczestnicy otrzymali statuetki ufundowane przez Wójta Gminy Jedwabno oraz pamiątkowe dyplomy.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages