Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

X Regionalna Wystawa Przyrodniczo-Łowiecka za nami

2017-06-03 14:05:20 (ost. akt: 2017-06-03 10:08:37)

Autor zdjęcia: Grzegorz Siemieniuk

W minioną sobotę 27 maja Nadleśnictwo Jedwabno już po raz dziesiąty gościło sympatyków leśnictwa i łowiectwa na X Regionalnej Wystawie Przyrodniczo-Łowieckiej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Na wystawie przyrodniczo-łowieckiej w Jedwabnie można było m.in. podziwiać bogatą ekspozycję najpiękniejszych i najciekawszych trofeów z Warmii i Mazur pozyskanych w sezonie łowieckim 2016/2017. Wystawę uzupełniała kolekcje rzeźb i obrazów o tematyce łowieckiej, których autorami byli lokalni artyści. Przygotowano też coś dla ciała. Każdy mógł spróbować białej kiełbasy i pasztetu z dziczyzny, przygotowanego przez wytrawnego podróżnika, myśliwego i dziennikarza -Wojciecha Charewicza. Nie zabrakło także sportowej rywalizacji. Trzy drużyny zmierzyły się bowiem w zawodach budowy paśnika. Liczyła się nie tylko precyzja wykonania, ale także czas pracy poszczególnych drużyn. Ważną częścią wystawy było wręczenie nagród i wyróżnień dla uczestników konkursu plastycznego „Zwierzęta leśne” ze szkół w Muszakach i Jedwabnie. Z kolei Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Piotr Czyżyk odznaczył Brązowym Medalem zasługi Łowieckiej Leśniczego Leśnictwa Dębowiec Mirosława Zinko. Ważne wyróżnienie otrzymało także samo Nadleśnictwo Jedwabno. Wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak wręczył nadleśniczemu Markowi Trędowskiemu Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa. Całość wydarzenia dopełniały leśne atrakcje takie jak ścieżka zmysłów, leśne malowanki na drewnianych krążkach, kino przyrodnicze i mini leśna ścieżka edukacyjna "Leśny odkrywca". Po raz pierwszy na wystawie swoje stoisko miała Fundacja i Grupa Ratownicza Autrimpus Szczytno, gdzie każdy mógł przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages