Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Orszak Trzech Króli przemaszerował ulicami Jedwabna

2017-01-13 11:35:37 (ost. akt: 2017-01-13 11:36:50)

Autor zdjęcia: Jerzy Niksa

Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie nazywana świętem Trzech Króli, jest jednym z najstarszych świąt chrześcijańskich. W piątek, 6 stycznia 2017 r., ulicami Jedwabna przeszedł po raz czwarty, kolorowy Orszak Trzech Króli. W biblijne Betlejem zamienił się miejscowy park. Tu królowie oddali pokłon narodzonemu Jezusowi, przekazując mu dary.

Choć temperatura była bardzo niska, nie zraziła jednak mieszkańców, którzy tłumnie przybyli na uroczystość. Zjawili się i starsi, i młodsi, i dzieci. Uroczystości rozpoczęły się wyjątkową Mszą Świętą w Kościele Św. Józefa i Matki Boskiej Częstochowskiej w Jedwabnie odprawioną przez Ks. prał. Romana Lompa – Proboszcza Parafii. Następnie odbył się barwny przemarsz ze wspólnymi śpiewami do stajenki, zlokalizowanej w parku w Jedwabnie. Tam również czekał na uczestników gorący posiłek przy ognisku, przygotowany przez Parafialny Zespół CARITAS. Pomimo dużego mrozu przedsięwzięcie miało swój wyjątkowy urok, a zaangażowanie dzieci, młodzieży i dorosłych z gminy Jedwabno było ogromne, co widać na zdjęciach.
Organizacji Orszaku Trzech Króli w Jedwabnie podjęło się po raz drugi Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich z Szuci, wspólnie z Fundacją Orszaku Trzech Króli. Organizatorzy otrzymali od Fundacji korony, śpiewniki, naklejki, sztandary orszakowe oraz ubezpieczenie imprezy.
W organizację Orszaku aktywnie włączyli się: Parafialny Zespół CARITAS, Chór Parafialny „Cantate Deo”, Parafialny Zespół Wokalny, działający pod kierunkiem Tomasza Banula, Zespół Pieśni i Tańca „Jedwabno”, Gminny Ośrodek Kultury Jedwabno, Gminna Biblioteka Publiczna w Jedwabnie, Zespół Szkół w Jedwabnie, Wojskowe Koło Łowieckie ”Łoś”, Nadleśnictwo Jedwabno, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Jedwabno oraz Bank Spółdzielczy Oddział w Jedwabnie.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages