Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Parafia w Jedwabnie ukazana na kartach kroniki

2017-01-05 12:46:42 (ost. akt: 2017-01-05 10:47:55)

Autor zdjęcia: Arch. UG Jedwabno

W piątkowy wieczór, 30 grudnia 2016 r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Odbyła się promocja publikacji pn. „Kronika Kościoła i Parafii Rzymskokatolickiej w Jedwabnie”.

Publikacja to kronika ukazująca historię Kościoła i Parafii pod wezwaniem św. Józefa i Matki Boskiej Częstochowskiej. Ukazała się staraniem Parafii Rzymskokatolickiej w Jedwabnie, Gminy Jedwabno oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedwabnie. Wielu odnajdzie na stronach publikacji siebie, pośród wydarzeń tam opisanych.
Spotkanie poprowadzili wspólnie ks. prał. Roman Lompa – Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Jedwabnie, Sławomir Ambroziak – Wójt Gminy Jedwabno oraz Jarzy Pałasz – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie. W promocji gościnnie wziął udział ks. prał. Józef Dziwik, który w latach 1965-1972 był wikariuszem w parafii Jedwabno. Obecność i zabranie głosu przez księdza prał. Dziwika, spowodowały, że niejednemu uczestnikowi piątkowego spotkania zakręciła się łezka w oku. Jest to ksiądz, którego pobyt w parafii bardzo miło wspominają do tej pory starsi mieszkańcy Gminy Jedwabno. Nie obyło się również bez zaśpiewania na stojąco dla księdza prał. Dziwika gromkiego „Sto lat”!
Podczas spotkania promocyjnego, Sławomir Ambroziak przedstawił i omówił treść kroniki. Natomiast Danuta Orzołek – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedwabnie, odczytała fragmenty kroniki. Oprawę muzyczną wieczoru zapewnił Parafialny Zespół Wokalny, działający pod kierunkiem Tomasza Banula. Zakończeniem tak udanego wieczoru był poczęstunek, przygotowany przez Parafialny Zespół CARITAS.
Wiele pracy w wydanie publikacji, zbieranie materiałów, przeprowadzanie wywiadów, tłumaczenia, przepisywanie oraz przygotowywanie do druku treści włożyli parafianie, mieszkańcy oraz osoby zaprzyjaźnione z Gminą Jedwabno. Publikacja została dofinansowana przez Gminę Jedwabno, w ramach projektu pn. „Ochrona Lokalnych Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego poprzez wydanie książki ukazującej historię i tradycje Kościoła oraz Parafii Św. Józefa w Jedwabnie”, zrealizowanego przez Parafialny Zespół CARITAS przy Parafii Św. Józefa w Jedwabnie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Zostań dziennikarzem obywatelskim
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xyz #2153518 | 89.228.*.* 7 sty 2017 12:02

  Jaki wójt, takie i jego portki!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sas #2151811 | 89.228.*.* 5 sty 2017 15:10

  Ty patrz na swoje nogawki byś się nie wywalił i nie rozwalił sobie kinola oceniając kogoś mocarzu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. krawiec #2151739 | 176.221.*.* 5 sty 2017 14:24

   Kto szył spodnie dla wójta, bo nogawki sa za długie o 30 cm, czy założył po starszym bracie ??? , ten z przodu tez ma za długie nogawki, ludzie jak wy się ubieracie do zdjęcia ???

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages