Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Zbiórka dla zwierzaków z Przytuliska w Jedwabnie

2016-10-10 08:50:03 (ost. akt: 2016-10-10 09:30:11)

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Zakończyła się „Wielka zbiórka dla Przytuliska w Jedwabnie”, która swój oficjalny start miała 5 października 2016 r. Tego dnia schronisko otwarte było dłużej by zainteresowani akcją mogli przyjść i na jego rzecz przekazać dary.

Los zwierzaków z terenu gminy Jedwabno nie jest obojętny mieszkańcom. Pierwszymi gośćmi czworonogów były dzieci z Przedszkola w Jedwabnie, które przywiozły karmę. W całą akcję zaangażowali się wolontariusze, którzy w godzinach przedpołudniowych kwestowali w sklepach na terenie gminy, rozdając ulotki i naklejki z napisem „Przyjaciel Przytuliska”. Po południu w ks. prał. Romana Lompa pobłogosławił zwierzęta.
- Każdy kto przyszedł i włączył się w akcję wielkiej zbiórki otrzymał naklejkę z napisem „Przyjaciel Przytuliska” i słodki poczęstunek, a dzieci otrzymały dodatkowo gadżety Gminy Jedwabno – mówią Organizatorzy.
W sumie na rzecz Przytuliska w Jedwabnie zebrano: 377 kg suchej karmy, 153 kg karmy w puszce, 35 kocy, 15 opakowań psich smakołyków, 9 szt. smyczy, 2 budy (1 dla psa i 1 dla kota), 1 opakowanie żwirku dla kota i 1 gryzak.
Do całej tej akcji włączyły się również instytucje, nie tylko z ternu gminy Jedwabno. Z inicjatywy sołtysa Dłużka Piotra Bera, sezonowa mieszkanka Gminy Jedwabno Magdalena Dolna wraz ze swoimi podopiecznymi z Przedszkola "Calineczka" z Gdańska i Przedszkola "Mały Einstein" z Gdyni zorganizowała zbiórkę dla Przytuliska.
- Organizatorzy oraz Gmina Jedwabno serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli Przytulisko w Jedwabnie oraz Wolontariuszom za poświęcony czas. Jesteście prawdziwymi Przyjaciółmi Przytuliska - mówi Izabela Zapadka z Urzędu Gminy w Jedwabnie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages