Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Lipniki najpiękniejsze wśród wsi popegeerowskich

2016-10-08 18:10:00 (ost. akt: 2016-10-07 13:12:33)

Autor zdjęcia: Arch. Gminy Jedwabno

W tym roku odbyła się XXI edycja konkursu „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś 2016” organizowana przez Związek Gmin Warmińsko – Mazurskich. W gminie Jedwabno walkę o tytuł podjęło sołectwo Lipniki. Ciężka praca opłacała się... ta mała miejscowość otrzymała niezwykłe wyróżnienie - przyznano jej pierwsze miejsce wśród wsi popegeerowskich.

— W maju tego roku odbyła się pierwsza wizyta komisji konkursowej. Przedstawiciele organizatorów oceniali ogólny stan wsi, po czym przyznali punkty miejscowości — informuje Izabela Zapadka z Urzędu Gminy w Jedwabnie. — Druga lustracja miała miejsce 14 września 2016 r. Podczas wizyty oceniano ogólny wygląd, ład i porządek, oznakowanie obiektów, dbałość o stan budynków, ochronę, pielęgnację i kształtowanie krajobrazu przyrodniczego, estetykę miejscowości — tłumaczy.

Zgłosili swoją wieś do konkursu „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś 2016”
W Lipnikach podczas czterech miesięcy od zgłoszenia do konkursu, zrobiono bardzo dużo. Wszyscy, a w szczególności mieszkańcy są zadowoleni i dumni z efektów swojej pracy. A zrobiono wiele.
— Zasadziliśmy różne rodzaje kwiatów, wymieniliśmy stare, metalowe ogrodzenie z placu zabaw na drewniany płotek, oznaczyliśmy przystanek autobusowy i parking, postawiliśmy nowe ławki, wybudowaliśmy wiatę z zadaszeniem, drewnianą studnię, wiatrak, karmniki dla ptaków, rozbudowaliśmy miejsce na ognisko, poprawiliśmy wygląd boiska, zasadziliśmy nową trawę oraz drzewka — wylicza Halina Jaśniewicz, sołtys sołectwa Lipniki. — Różnica w wyglądzie naszej wsi jest ogromna. Początkowo wiele osób było sceptycznie nastawionych do naszego pomysłu, ale jak w miarę było widać efekty naszej pracy, dopingowali nas i pomagali. Mówili, że „porywam się z motyką na księżyc” ale teraz są dumni, że nas wyróżniono — cieszy się.
Do pracy nad uzyskaniem dobrego wyniku w konkursie mobilizowała mieszkańców pani sołtys wraz z radą sołecką. I choć to dopiero pierwsza kadencja pani Haliny (dwa lata sołtysowania) to już udało jej się w swoim sołectwie wiele zdziałać.

Zostali wyróżnieni
30 września 2016 r. w budynku Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz oficjalne ogłoszenie wyników w konkursie „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś 2016”. Wieś Lipniki, która przez kilka miesięcy przygotowywała się do konkursu, zajęła w nim VII miejsce na 23 biorące udział w konkursie miejscowości. Dodatkowo Sołectwo otrzymało niezwykle wyróżnienie: I miejsce wśród wsi popegeerowskich. Delegacja sołecka z sołtys Haliną Jaśniewicz i Wójtem gminy Jedwabno, Sławomirem Ambroziakiem, odebrała nagrodę w formie bonu o łącznej wartości 3000 zł.
— Jak do tej pory VII miejsce w tego rodzaju konkursie jest najlepszym wynikiem w historii gminy — mówi Izabela Zapadka. — Warto dodać, że Lipniki to jedyna wieś z powiatu szczycieńskiego, która wzięła udział w tym konkursie — dodaje.
Dumni z nagrody i wyróżnienia są szczególnie mieszkańcy sołectwa Lipniki.
— Nasza wieś liczy około 160 osób, a jednak jeśli się bardzo chce i ludzie się zgrają można wiele dokonać— mówi sołtys wsi Lipniki. Dzięki otrzymanej nagrodzie będziemy mogli zakupić potrzebne nam rzeczy do świetlicy. Potrzeb jest wiele, ale wspólnymi siłami damy radę. Chciałabym bardzo podziękować wszystkim, którzy pomagali i wspierali nas, radzie sołeckiej a w szczególności pani Wandzi. Jestem bardzo dumna, że oprócz nagrody udało nam się zintegrować społeczeństwo naszej małej miejscowości — podsumowuje pani Halina.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maria #2084109 | 83.9.*.* 9 paź 2016 15:57

  Pani Halino, tak trzymać!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Szczytniak #2083701 | 5.172.*.* 8 paź 2016 21:10

  Gratuluję

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages