Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Okresowy zakaz wstępu na obszarze leśnictwa Narty

2016-08-08 14:11:42 (ost. akt: 2016-08-09 13:20:44)

W związku z wystąpieniem klęski wiatrołomów w leśnictwie Narty od wtorku, 9 sierpnia wprowadzono okresowy zakaz wstępu do lasu na obszarze tego leśnictwa. Zakaz obowiązuje do odwołania.

W miniony piątek 5 sierpnia między godziną 19:30 a 20:30 przez południowo-zachodnią część Nadleśnictwa Szczytno przeszła trąba powietrzna niosąca za sobą wiele szkód w drzewostanach leśnictwa Narty.

Kolejny raz w tym roku leśnicy z Nadleśnictwa Szczytno zmagają się ze skutkami huraganowych wiatrów. Tym razem potężna siła natury uderzyła w drzewostany leśnictwa Narty, ale ucierpiały także lasy w leśnictwach Galwica i Piduń. W chwili obecnej straty szacowane są na ok. 10 tys. m3 drewna jednak inwentaryzacja szkód potrwa jeszcze kilka dni.
W związku z zaistniałą klęską z dniem 09.08.2016 r. Nadleśniczy Nadleśnictwa Szczytno wprowadza na terenie leśnictwa Narty okresowy zakaz wstępu do lasu, który obowiązuje aż do jego odwołania.

Kategorycznie zabrania się wchodzenia na powierzchnie z widocznymi śladami uszkodzenia drzew. W stosunku do osób nie przestrzegających powyższego zakazu mogą być wyciągana konsekwencje przez pracowników służb leśnych i Policji. Szczegółowe informacje dotyczące zakazu wstępu określa Zarządzenie nr 7/2016 Nadleśniczego Nadleśnictwa Szczytno dostępne na stronie www Nadleśnictwa.

Huraganowe wiatry nie po raz pierwszy uderzyły w lasy Nadleśnictwa Szczytno, 8 lat temu 8 sierpnia (piątek) potężna trąba powietrzna zniszczyła prawie 70 tys. m3 drewna. W 8 rocznicę tego wydarzenia przypadającą na 5 sierpnia (piątek) ponownie uderzyła wichura... Jednocześnie tak jak w 2008 r. tak i w tym roku wichura przypadała na dzień otwarcia Igrzysk Olimpijskich.

W pozostałych nadleśnictwach bez szkód
– W nadleśnictwie Spychowo jest spokojnie, burza nas nie dotknęła. Wcześniej mieliśmy kilka powalonych drzew, ale teraz generalnie jest bezpiecznie. Zakazu wstępu do lasu nie ma – informuje Adam Gełdon, rzecznik prasowy nadleśnictwa Spychowo. Podobnie, czyli bezpiecznie jest w pozostałych nadleśnictwach w Powiecie Szczycieńskim. Trąba powietrzna najbardziej dotknęła leśnictwo Narty i tylko tam obowiązuje zakaz wstępu do lasu.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: 
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Patyśka #2042881 | 89.228.*.* 8 sie 2016 21:57

  A, my z moim Romanem tyle razy sobie wsadzilim.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Maryska #2042767 | 94.254.*.* 8 sie 2016 18:25

  Dzisiaj z moim Stefanem uzbieralim łosiemdziesiont prawdziwkuf tyle trafilim !

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages