Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

II Festiwal Folklorystyczny JEDWABNO 2016

2016-07-27 08:22:33 (ost. akt: 2016-07-27 13:17:29)

Zapraszamy 7 sierpnia na Festiwal.

Festiwal rozpocznie się o godz. 11:00 Uroczystą Msza Św. w Kościele Świętego Józefa i Matki Boskiej Częstochowskiej. O 12:30 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. Wystąpią kolejno: Zespół Folklorystyczny "Puszcza Zielona" z Łysych, Kapela "Ostródzianie" z Ostródy, ZPiT "Ziemia Piska" z Pisza, ZPiT "Kurpie Rozogi" z Rozóg, ZPiT "Jedwabno" z Jedwabna, ZPiT "Grajewianie" z Grajewa. Ponadto będą: stoiska twórców ludowych, kulinarne, handlowe, zabawy i pokazy dla dzieci w wykonaniu grupy teatralnej "La Truppa".

To już druga edycja tego przedsięwzięcia. Gospodarzem uroczystości będzie Zespół Pieśni i Tańca „Jedwabno”. Impreza odbędzie się w niedzielę, 7 sierpnia 2016 r. w Parku w Jedwabnie. Patronat honorowy nad uroczystością objął Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego, Pan Marek Gustaw Brzezin.

W trakcie Festiwalu przewidziane są atrakcje dla dzieci w formie zabaw i pokazów edukacyjnych. Także rodzice mogą swoje pociechy zaprowadzić w miejsce zabaw, a sami spędzić czas na koncertach. Ponadto w czasie imprezy zaprezentują się stoiska twórców ludowych, stoiska kulinarne i handlowe.
Festiwal Folklorystyczny uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Dlaczego właśnie w Gminie Jedwabno taki Festiwal?: Tutejsze środowisko jest bardzo związane z kultywowaniem tradycji i zwyczajów ludowych regionu Warmii i Mazur. To właśnie w naszej Gminie, od ponad 30 lat, działa Zespół Pieśni i Tańca „Jedwabno” z repertuarem nie tylko warmińskim, ale są też tańce narodowe, inscenizacje teatralne i inne ciekawe koncerty na szczególne okazje. Zespół jest pokoleniowy, bowiem dziś jego skład tworzą rodzice i dzieci. Stąd zrozumiałym jest żywe zainteresowanie lokalnej społeczności folklorem. Gmina Jedwabno na swoim terenie co roku w miesiącach letnich gości wielu turystów, dla których pragnie przygotować atrakcyjną ofertę turystyczną. Zaplanowany Festiwal promujący kulturę ludową jest kontynuacją działania zrealizowanego w roku 2015: I-go Festiwalu Folklorystycznego Jedwabno 2015. Wydarzenie to zostało bardzo dobrze odebrane przez jego widzów w ubiegłym roku.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages