Przełaj Łuczniczy w Jedwabnie

2016-06-13 13:27:49(ost. akt: 2016-06-13 13:31:24)
W sobotę, 2 lipca odbędzie się "Przełaj łuczniczy ku pamięci najazdu polsko-tatarskiego na Prusy Książęce". Już od 26 czerwca prowadzone będą darmowe zajęcia łucznicze przygotowujące uczestników do zmagań.
Przełaj łuczniczy to nowa dyscyplina sportowa w założeniach przypominająca biatlon tylko, że w wersji letniej, bez nart i ze strzelaniem z łuku zamiast karabinu. Bieg odbywa się w urozmaiconym terenie, możliwe jest też ustawienie przeszkód. Lasy otaczające Witówko, pełne nierówności i
niezwykle piękne to idealne miejsce do rozegrania tego typu konkurencji.

Organizacji przełaju przyświecają dwa cele: promocja sportu oraz zainteresowanie mieszkańców historią regionu.
– Chcemy zachęcić ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pokazać, że warto to robić, a jeśli samo bieganie nie jest dla kogoś wystarczająco atrakcyjne to można je urozmaicić - mówi Hubert Kornacki, jeden z organizatorów imprezy.
– Większość moich działań na terenie powiatu szczycieńskiego nawiązuje do najazdu polsko-tatarskiego na Prusy Książęce. Te wydarzenia gdzieś zniknęły ze świadomości większości mieszkańców. Wszyscy pamiętają o krzyżakach, a mało kto o wydarzeniach z wieku siedemnastego, chociaż to wtedy zamek w Szczytnie po raz ostatni spełnił swą obronną funkcję, zniszczono Pasym, spalono drewniany zamek w Wielbarku i większość miejscowości na terenie obecnej Gminy Jedwabno – dodaje.

Zainteresowani udziałem w biegu i warsztatach łuczniczych mogą śledzić wydarzenie na facebooku (facebook.com/HKKrom) oraz rejestrować się pod nr. 501 515 749 lub mailowo: h-kornacki@wp.pl



Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5