Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Uczniowie z Tylkowa i Jedwabna najlepsi w powiecie

2015-04-19 13:13:33 (ost. akt: 2015-04-19 13:46:41)

Ilu z nas potrafi prawidłowo zastosować podręczny defibrylator przy udzielaniu pomocy? Oni to potrafią. Oni to ucznowie z Szkoły Podstawowej w Tylkowie i gimnazjaliści z Jedwabna.

W eliminacjach powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wzięli udział uczniowie z 6 gmin. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tylkowie oraz gimnazjaliści z Jedwabna. Drugie miejsce zajęły: Szkoła Podstawowa w Dźwierzutach i gimnazjum w Pasymiu. Na trzecim miejscu uplasowały się Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie i gimnazjum w Dźwierzutach.

W wojewódzkim finale nasz powiat będą reprezentować ucznowie z Szkoły Podstawowej w Tylkowie (Anna Sieruta, Dominika Krysik, Arkadiusz Chełstowski i Dawid Wróbel, drużynę do konkursu przygotowała Monika Szymańska-Wróbel) i gimnazjaliści z Jedwabna.

Ten organizowany od lat Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów drogowych orazi umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Wyłonieni w etapie szkolnym przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjów zmierzyli się w dwóch konkurencjach. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego jak również wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy. Nowością dla uczestników konkurencji było wykorzystanie defibrylatora.

Nagrody dla laureatów powiatowych eliminacji wręczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie podinspektor Tomasz Michalczak. Turniej honorowym patronatem objął starosta szczycieński Jarosław Matłach.

Gratulujemy zwycięzcom i nauczycielom, którzy ich przygotowali do Turnieju. Życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich.

oprac. mk, zródło: KPP Szczytno, SP Tylkowo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna[/url
Czytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages