Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Dom lada dzień

2014-02-17 11:01:58 (ost. akt: 2014-02-17 11:04:44)

Za kilka dni oficjalnie zostanie otwarty Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedwabnie. Jednak prezes fundacji „Helper” Katarzyna Sztylc, która zajmuje się jego prowadzeniem zapewnia, że już od grudnia podopieczni ośrodka objęci są opieką terapeutów.

Środowiskowy Dom Samopomocy mieści się w budynku byłej szkoły w Jedwabnie. Jednak w ciągu ostatnich miesięcy zmienił się nie do poznania i dziś ciężko byłoby w jego bryle szukać kształtów z przeszłości. Zmiany sprawiły, że dziś jest to też jeden z nowocześniejszych budynków, jaki można zobaczyć w Jedwabnie. 
Oficjalne otwarcie ma nastąpić w połowie miesiąca, ale jak zapewnia Justyna Bociek pracownik stowarzyszenia - już od grudnia podopieczni ośrodka są objęci opieką terapeutów.

— Obecnie w placówce jest 40 podopiecznych. Docelowo planujemy zwiększyć tę liczbę do 60, ponieważ już na chwilę obecną mamy ponad 20 osób chętnych do uczestnictwa w zajęciach — dodaje. 
Jakie metody terapii są i będą stosowane w domu w Jedwabnie. — Stosujemy zarówno metody tradycyjne, jak i innowacyjne formy terapii: ergoterapia, arteterapia, biblioterapia, choreoterapia, dramatoterapia, muzykoterapia, sylwoterapia, ludoterapia, dogoterapia, kinezyterapia, terapia sensoryczna - aromaterapia, chromoterapia — dodaje.

Jakie doświadczenie w pracy z osobami starszymi ma stowarzyszanie? – Prowadzimy jeszcze cztery placówki: specjalistyczny ośrodek dla osób chorych na Alzheimera Środowiskowy Dom Samopomocy "Centrum Alzheimera - DAR SERCA" w Olsztynie oraz Środowiskowe Domy Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Marcinkowie, Prejłowie i Reszlu – kwituje. 

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages