Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Powstaną kolejne kilometry kanalizacji i wodociągów


2014-01-31 09:09:11 (ost. akt: 2014-01-31 09:17:05)

W Gminie Jedwabno powstały dwa projekty na budowę nowej sieci wodno-kanalizacyjnej. Pierwszy projekt jest już w trakcie realizacji. Drugi czeka na rozstrzygnięcie przetargu. Powstanie prawie 17 km sieci kanalizacyjnej i ok 5 km sieci wodociągowej.

W ramach pierwszego projektu powstanie prawie 13 km sieci kanalizacyjnej oraz 700 m sieci wodociągowej. W nową sieć zostaną zaopatrzeni mieszkańcy wsi Burdąg i Waplewo. Prace już trwają, a termin ich zakończenia przewidziano na koniec grudnia 2014 roku.
 Natomiast 4 lutego zostanie rozstrzygnięty przetarg na realizację drugiego projektu. W ramach tego zadania powstanie ok. 4 km sieci wodno-kanalizacyjnej w kolejnych miejscowościach: Nowy Dwór i Witowo. Termin realizacji projektu przewidziany jest na początek grudnia 2014.

Dzięki staraniom podjętym przez władze gminy, oba projekty uzyskały dofinansowanie. Dotacja pierwszego projektu pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury i wynosi 
1 390 000 zł. Drugi natomiast będzie dofinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 75% kosztów kwalifikowanych.


Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej to korzyści dla środowiska, ale przede wszystkim lepszy komfort życia mieszkańców. 


Tylko ciekawe informacje:
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages