Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Ratownicy z Autrimpusa szkolili strażaków

2014-01-29 09:36:47 (ost. akt: 2014-01-29 09:45:37)

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum FiGRASz

W sobotę 18 stycznia w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedwabnie strażacy doskonalili swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadzili ratownicy medyczni z Fundacji i Grupy Ratowniczej Autrimpus Szczytno.

Prowadzącymi szkolenie byli ratownicy medyczni z Fundacji i Grupy Ratowniczej Autrimpus Szczytno: Grzegorz Achremczyk i Dawid Michalak.

- Tematyka szkolenia dotyczyła zasad resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zasady wskazania do tlenoterapii, postępowanie i badanie pacjenta urazowego, zabezpieczanie ran i krwotoków, a także zabezpieczenie pacjenta do transportu – wymienia Grzegorz Achremczyk. – Ponadto strażacy mieli okazję przypomnieć sobie reguły dotyczące przekazywania poszkodowanych zespołom ratownictwa medycznego jak też i współpracy z tymi zespołami. 
Po części wykładowej, przystąpiono do części praktycznej, gdzie uczestnicy zostali podzieleni na zespoły, które z kolei musiały w wymyślonych scenariuszach akcji udzielać pomocy poszkodowanym.
– Jako prowadzący jesteśmy zadowoleni ze szkolenia, ponieważ wszyscy uczestnicy jednoznacznie twierdzili iż takich doskonaleń nigdy za wiele – mówi Dawid Michalak. - Im częściej będziemy się spotykać w takim gronie, tym bardziej profesjonalnie będzie udzielana pomocy przez służby ratunkowe, w tym właśnie strażaków ochotników.

sem
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages