Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej z unijną dotacją

2013-10-18 08:36:32 (ost. akt: 2013-10-18 08:42:09)

Trwa porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w gminie Jedwabno w zlewni Jeziora Małszewskiego. Do końca przyszłego roku w obrębie Burdąga i Waplewa powstanie blisko 12,6 km sieci kanalizacyjnej i 0,7 km sieci wodociągowej.


Plany dotyczące porządkowania gospodarki wodno-ściekowej w obrębie Burdąga i Waplewa sięgają początku 2001 roku, kiedy to poczyniono przymiarki dotyczące inwestycji. Inwestycję co prawda rozpoczęto, ale wkrótce prace ustały. Po wielu latach jednak uda się pomysły z 2001 roku doprowadzić do realizacji i niebawem prace ruszą pełną parą. We wtorek 15 października w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu podpisano umowę z gminą Jedwabno na budowę 12,96 km nowej sieci kanalizacyjnej oraz 0.7 km sieci wodociągowej, która powstanie dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

- Na tę chwilę mieszkańcy tej części miejscowości, których dotyczy projekt, czekali wiele lat. W najbliższym czasie ogłosimy przetarg i mam nadzieję, że szybko uda nam się go rozstrzygnąć i rozpocząć prace – mówi Krzysztof Otulakowski, wójt gminy Jedwabno. – Według założeń projektu pod koniec 2014 roku inwestycja powinna zostać ukończona.

Ścieki z miejscowości Waplewo i Burdąg będą trafiały do oczyszczalni w Jedwabnie. Całkowity kosz inwestycji to ponad 5 mln zł, z czego ponad 2,5 mln zł będzie stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Grzegorz Siemieniuk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages