Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Gimnazjaliści będą budować roboty

2013-09-24 07:34:32 (ost. akt: 2013-09-24 08:02:58)

Gimnazjaliści z Jedwabna zainaugurowali projekt Akademia Młodych Inżynierów. Uczniowie będą poszerzać swoją wiedzę z przedmiotów ścisłych. Teoretyczna wiedza zdobyta przez uczniów zostanie wykorzystana w praktyce, poprzez projektowanie, budowanie i programowanie robotów.

216 uczniów z gimnazjów w Ostródzie, Gietrzwałdzie i Jedwabnie zainaugurowało projekt Akademia Młodych Inżynierów. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej uczniowie będą teraz poszerzać swoją wiedzę budując prawdziwe roboty.

Zainteresowanie robotyką w szkołach objętych projektem jest bardzo duże. Na 216 wolnych miejsc, podczas rekrutacji, do projektu zgłosiło się blisko dwa razy więcej chętnych. Uczniowie tym samym wykazali dużą chęć do nauki przedmiotów ścisłych z wykorzystaniem innowacyjnych form kształcenia.

Projekt ma przekonać gimnazjalistów, że nauka przedmiotów ścisłych może być łatwa i przyjemna. Przez dwa lata uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach z robotyki. Teoretyczna wiedza zdobyta przez uczniów na zajęciach szkolnych z fizyki, matematyki i informatyki zostanie wykorzystana w praktyce, poprzez projektowanie, budowanie i
programowanie robotów.

Udział w projekcie daje przede wszystkim dużą szansę dla młodzieży z mniejszych miejscowości, która na co dzień ma trudności z dotarciem do ciekawych i nowatorskich zajęć pozalekcyjnych. Robotyka to także atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy, rozwijającej wyobraźnię, której zdobycie może przerodzić się w ciekawą karierę zawodową.

Najzdolniejsi uczniowie z każdego gimnazjum swoje zainteresowania pogłębiać będą w kołach naukowych. Co ważne, w szkołach powstaną także Szkolne Ośrodki Kariery, pozwalające gimnazjalistom odpowiedzialnie zaplanować swoją drogę zawodową.

Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków UE w
ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Zdjęcia i filmy z pierwszych zajęć w gimnazjach dostępne są na Facebookowym fanpage`u oraz kanale YouTube Akademia Młodych Inżynierów.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages