Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

W Warchałach powstanie luksusowy hotel

2013-08-29 13:55:37 (ost. akt: 2013-08-29 14:04:21)

Ruszą nowe inwestycje. Na Warmii i Mazurach powstaną kolejne wysokiej klasy hotele – w Warchałach koło Szczytna i w Wilkasach koło Giżycka. W dniu dzisiejszym marszałek województwa podpisał umowę z inwestorami, którzy przygotowali zwycięskie projekty.

Obydwie inwestycje powstają z pomocą funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. W dniu dzisiejszym marszałek województwa podpisał umowę z inwestorami, którzy przygotowali zwycięskie projekty. Nowe inwestycje powstaną w bardzo atrakcyjnych miejscach – Wilkasy to serce Mazur, zaś obiekt w Warchałach będzie hotelem położonym najbliżej portu lotniczego w Szymanach.

Dotychczas z funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego dofinansowano 12 projektów na budowę i rozbudowę hoteli, w tym dwa hotele pięciogwiazdkowe: w Sile koło Olsztyna i w Iławie. Utworzono w nich 177 miejsc pracy, 253 miejsca noclegowe i 450 miejsc gastronomicznych. Wartość dofinansowania tych projektów wyniosła 26,9 mln zł. Samorząd województwa dofinansował także 10 obiektów czterogwiazdkowych: w Lidzbarku Warmińskim, Giżycku, Elblągu, Starych Sadach koło Mikołajek, Starych Juchach, Worytach, Iławie, Wężewie koło Orzysza, Wilkasach koło Giżycka, Warchałach koło Szczytna.
Powstanie w nich 386 miejsc pracy, 1261 miejsc noclegowych i 1468 miejsc gastronomicznych. Wartość dofinansowania 10 projektów wyniosła 75,5 mln zł.

- Rok 2011 to przełom, jeśli chodzi o liczbę turystów zagranicznych wypoczywających na Warmii i Mazurach w stosunku do lat poprzednich - mówi marszałek Jacek Protas. - Te dane potwierdzają, że realizowane przez samorząd województwa kampanie promocyjne, szczególnie nasz udział w światowym plebiscycie na 7 Nowych Cudów Świata pod hasłem „Mazury Cud Natury”, przynoszą oczekiwane efekty. Ale dowodzi także tego, że sprawdza się obrany przez nas kierunek inwestowania w wysokiej klasy infrastrukturę turystyczną, szczególnie zaś w hotele cztero i pięciogwiazdkowe, bo takie obiekty wybierają przede wszystkim turyści zagraniczni.

O potrzebie zbudowania swego rodzaju konsorcjum hoteli, pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych w regionie mówi od dłuższego czasu branża turystyczna. Chodzi o opracowanie wspólnej oferty i jej promowanie w Polsce i poza granicami. Dyplomaci, szczególnie z takich krajów jak Chiny, Japonia, Korea, są zainteresowani szczególnie obiektami wyższej klasy na Warmii i Mazurach, połączonej z możliwością korzystania z połączeń czarterowych po uruchomieniu lotniska w Szymanach. W połączeniu z rozwijającą się bazą gastronomiczną czy siecią nowoczesnych ekomarin taka oferta turystyczna może być czynnikiem przyciągającym do regionu podróżnych z kraju i zagranicy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. janos #1185729 | 83.9.*.* 30 sie 2013 19:19

    może przestanie przyjeżdżać buractwo z wiosek koło stolicy

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages