Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Weekend imprez w Jedwabnie już za nami

2013-08-20 12:51:51 (ost. akt: 2013-08-20 13:38:27)

Dwie imprezy w jeden weekend odbyły się w Jedwabnie. W sobotę, 17 sierpnia, odbyły się 21. Dni Jedwabna, a w niedzielę, 18 sierpnia, Dożynki Gminne. Obie imprezy obfitowały w moc atrakcji.

W sobotę podczas Dni Jedwabna odbył się spektakl i animacje dla najmłodszych przygotowane przez Teatr Form Nienależnych Korzunowicz. Następnie z okazji obchodów 630-lecia powstania miejscowości Jedwabno przedstawiony został rys historyczny Jedwabna. Można było podziwiać także wystawę pt.”Jedwabno w fotografii dawniej i dziś” przygotowaną w ramach projektu edukacyjnego przez Grażynę Szczepanek i Wandę Bojarską. Pokaz walk rycerskich zaprezentowała Drużyna Rycerska Szczytno działająca przy Miejskim Domu Kultury w Szczytnie. Na scenie zaprezentowały się zespoły ANTYKWARIAT z Nidzicy oraz EWELMEN. Gwiazdą wieczoru był zespół SKANER, który zgromadził pod sceną ogromną publikę. Do końca wieczoru uczestnicy imprezy bawili się z zespołem disco-polo O-KEY.W niedzielę, uroczystość dożynkową rozpoczęła msza dziękczynna za zebrane plony odprawiona przez proboszcza parafii w Jedwabnie, Romana Lompę. Następnie korowód dożynkowy wyruszył na stadion sportowy, gdzie odbyły się obchody Dożynek Gminnych. Najważniejszymi gośćmi uroczystości byli rolnicy i ich rodziny z terenu gminy. Wójt Gminy Jedwabno, Krzysztof Otulakowski podziękował rolnikom za ich zaangażowanie i ciężką pracę, dzięki której na nasze stoły trafia codziennie chleb, życząc jednocześnie zawsze udanych plonów. Do życzeń tych dołączył się również Starosta Powiatu Szczycieńskiego Jarosław Matłach oraz Grzegorz Zapadka - Wójt zaprzyjaźnionej Gminy Wielbark.
Następnie gospodarz dożynek wójt Krzysztof Otulakowski przyjął od starostów dożynek, Henryki i Bogdana Januszkiewicz z Jedwabna, chleb dożynkowy upieczony z tegorocznego ziarna i wspólnie z księdzem proboszczem oraz starostą dzielił chleb wśród wszystkich przybyłych na dożynki.
Po uroczystościach dożynkowych nadszedł czas na rozstrzygnięcie gminnych konkursów. Do konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zgłoszone zostały dwa wieńce wykonane przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Szuci oraz Parafialny Zespół Caritas działający przy parafii w Jedwabnie. Zwyciężył wieniec koła gospodyń. Następnie ogłoszone zostały wyniki konkursu „Estetyczna Zagroda 2013”, którego organizatorem było Sołectwo Jedwabno oraz Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnie. Laureatami konkursu zostali Barbara Przybysz - I miejsce, Henryka Budna - II miejsce oraz Teresa Adamowsky - III miejsce.
Po oficjalnej części Dożynek nadszedł czas na zabawę. Na scenie zaprezentowały się młode talenty z Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie oraz artyści z Fundacji Kreolia — Kraina Kreatywności z Jerutek. Publiczność rozgrzewały zespół disco-polo EVERSEST oraz zespół hip hopowy FRESHIGH. Gwiazdą wieczoru była ETNA. Po zmroku zaprezentował się także Teatr Ognia „The Jugglers”, a dyskotekę pod chmurką poprowadził DJ SOCHA.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages